Trešdiena, 22.05.2019, 02:49:18
Sveicināti Viesis
Galvenie | Reģistrācija | Ieeja
Failu augšupielādes un lejupielādes portāls FAILI.CLAN.SU

Galvenie » 2010 » Decembris » 1 » Skolēnu, kurš Ušakovu nosaucis par muļķi, gribot izslēgt no skolas
23:10:24
Skolēnu, kurš Ušakovu nosaucis par muļķi, gribot izslēgt no skolas
Skolēnu, kurš Ušakovu nosaucis par muļķi, gribot izslēgt no skolas

 

Deviņgadīgu zēnu par to, ka viņš Rīgas mēru nosauca par duraku, grib izslēgt no Rīgas Klasiskās ģimnāzijas. Viņa lamāšanās klases audzinātāju novedusi līdz nervu sabrukumam.
18. novembra svētku pasākuma kāds Klasiskās ģimnāzijas (skolā ar krievu mācībvalodu) trešās klases audzēknis Rīgas mēru Nilu Ušakovu („Saskaņas centrs”) nolamāja par duraku, ziņo http://www.kasjauns.lv.

 

Pieprasa zēnu aizvākt no klases


Zēna politiskie uzskati klases audzinātāju noveduši slimības gultā un viņa uzteikusi darbu klasē, kur mācās Ušakova un Latvijas valsts nīdējs.
Zēna māte uzskata, ka viņas dēļu no skolas grib izslēgt nevis nepaklausības un lamāšanās dēļ, bet gan tādēļ, ka vecāki skolai nedod „obligātos ziedojumus”. Savukārt pedagogi teic, ka bērns ir nevaldāms un nepaklausīgs, bet vecāki par viņu nerūpējas. Bērna klasesbiedru vecāki arī nostājušies pedagogu pusē un pieprasa zēnu pārcelt paralēlajā klasē, kas, pēc puikas mātes domām, esot pirmais solis, lai viņas dēlu izslēgtu no skolas.
„Man skolas direktors tā arī teica: ja es pati neaizvākšu savu bērnu no klases, tad viņš man virsū uzrīdīs dēla klasesbiedru vecākus, kuri mani to piespiedīs izdarīt,” Rīgas krievu laikrakstam „Telegraf” teica zēna māte Natālija Kasatkina.

Skolotāju noved līdz baltām pelītēm


Rīgas Klasiskās ģimnāzijas mācību daļas pārzine, tagad metodiste Ninele Koposova saka:
„Pēdējais piliens bija zēna izlēciens valsts svētkiem veltītajā klases stundā. Skolotāja stāstīja par mūsu valsti. Vienā brīdī zēns no vietas izkliedzās, ka šī nav nekāda valsts, bet gan bordelis – te nav ko darīt un no šejienes jābrauc prom. Pedagogs, lai glābtu situāciju, sāka stāstīt par Rīgu, kā piemēru minot mēra darbību – cik labu remontu viņš skolā noorganizējis. Un šeit bērns iekliedzās, ka mērs ir duraks un cilvēks uz burtu „p”.”
Pēc šī gadījuma klases audzinātāja, kurai tagad nepieciešama medicīniska (psiholoģiska) palīdzība skolas vadībai uzrakstīja iesniegumu, ka atsakās būt par audzinātāju klasē, kur mācās mēru necienošais zēns. Viņa notikušajā vaino zēna vecākus, kuri savam bērnam uzspieduši savu skatu uz dzīvi, tai skaitā arī politisko pārliecību.
„Šī trešklasnieka māte klases audzinātāju novedusi līdz baltajām pelītēm. Viņa ne ar ko nerēķinās Visu laiku kaut kas nav tā, kā vajag – tad šis, tad tas. Bērnam pat piezīmi izteikt nevar. Ir gadījumi, kad viņs apsaukā gan klasesbiedrus, gan pedagogu, sakot, ka viņš ir pretīgs cilvēks,” piebilst Koposova.

„Patīk būt uzmanības centrā”
Zēna klases vecāku komitejas pārstāve Jūlija Artjuhova atbalsta pedagogu nostāju un saka: „Man liekas, ka šim bērnam nepietiek mīlestības, tādēļ viņs visu laiku cenšas sev pievērst uzmanību.
Viņa māte nekontaktējas ar klases audzinātāju, lai atrastu kopīgu viedokli, kā zēnu audzināt. Lūk, mēs arī mātei piedāvājām bērnu pārcelt uz paralēlo klasi, jo vecāki ir apmierināti ar klases audzinātājas darbu. Toties māte atbildēja, ka viņa netaisās savu bērnu pārcelt uz citu klasi. Rodas iespaids, ka cilvēkam vienkārši patīk būt uzmanības centrā.”
Pati māte Natālija Kasatkina teic: „Klases stundas laikā, kad skolotāja sāka stāstīt par to, cik jauka mums ir valsts, cik labi šeit visiem ir dzīvot, mans dēls piecēlās kājās un teica: kāpēc, jūs sakāt to, kā nav? Šeit slēdz ciet skolas, nodokļus paaugstina. Jūs zināt, ka Rīgas mērs gribēja slēgt mūsu skolas baseinu!” Pēc zēna mātes domām skolas direktors un pedagogi pret viņas dēlu nicinoši izturas tādēļ, ka viņa skolai nemaksā ikmēneša „obligāto ziedojumu” - 11 latus. Runājot par sava bērna attieksmi pret Rīgas mēru, viņa saka, ka vainīga ir skolotāja, jo pedagogam neklājas visas kalses priekšā ielaisties politiskā diskusijā ar deviņgadīgu bērnu.

„Finansiālais terors kļuvis par normu”
Tikmēr Natālija Kasatkina raksta sūdzību gan Rīgas domei, gan Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijai. Viņa uzskata: „Ir jābeidz šī visatļautība! Ir jāaptur vecāku finansiālā „terorizēšana”, kas krievu skolās jau kļuvusi par normu. Ja kāds nemaksā „labprātīgos ziedojumus”, tad atrod iemeslus, lai viņu bērnus aizvāktu no skolas.”
Rīgas Klasiskās ģimnāzijas direktors Romāns Alijevs saka: „Mēs aizstāvam visu bērnu intereses, bet arī brīnišķīgu pedagogu nevēlamies zaudēt. Meklēsim iespējas, kā no radušās situācijas iziet ar vismazākajiem zaudējumiem. Skola meklēs kompromisu.”
Tai pašā laikā Alijevs nepiemirst arī paslavēt par duraku nosaukto Ušakovu: „Divdesmit gadus mūsu skolā neko neremontēja, tagad esam ieguvuši gan jaunu fasādi, gan jaunu futbollaukumu – kā lai te nepaslavē Rīgas mēru?”
Pats Nils Ušakovs „Telegraf” par šo gadījumu komentārus nesniedza, vien ar preses skektretāres starpniecību paziņoja: „Pārbaudīsim, pēc tam arī varēsim atbildēt”
Kategorija: Interesanti fakti | Skatījumu skaits: 668 | Pievienoja: Administrator | Atslēgvārdi: Skolēnu, gribot izslēgt no skolas, kurš Ušakovu nosaucis par muļķi | Reitings: 5.0/1
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Sadaļas kategorijas
Skripti [1]
Anatomija [0]
Cilvēka attīstība [0]
Interesanti fakti [3]
Ieejas forma
Niks:
Parole:
Atcerēties paroli 
Meklēšana
Ziedo portālam
Šeit Jums ir iespēja palīdzēt attīstīties saitam ziedojot tikai EUR 0,51.
Mobile Payments by Fortumo
Kalendārs
«  Decembris 2010  »
PrOtrTrCetPieSeSv
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Ierakstu arhīvs
Mini-čats
Vietnes draugi
Statistika

Pavisam ONLAINĀ: 1
Viesi: 1
Reģistrētie: 0
Edžuks ©Uztaisi bezmaksas mājas lapu ar uCoz